Hızlı Geçiş Sistemi

Hızlı Geçiş Sistemi

Hızlı geçiş sistemi (HGS) olan bu sistem yeni çıkan sistemdir. HGS ile hızlı bir şekilde beklemeden otoparka giriş izini verilerek giriş yapabileceklerdir. Hızlı geçiş sistemi, boğaz köprülerden ve otoyol (E-5 Karayolu, D 100 karayolu vs.) geçişlerinde ödemenin RFID teknolojisi ile kullanılarak gerçekleştiği bir ücretlendirme sistemidir. RFID sistemi ise radyo frekansı kullanarak nesneleri otomatik olarak tanıma yöntemidir.

HGS ile hızlı bir şekilde beklemeden otoparka giriş izini verilerek giriş yapabileceklerdir. Ücret toplama işlevi gişelerinde yer alan antenler aracılığı ile araçta bulunan etiketin algılanması ve bu etiket ile eşleşen hesaptan tahsil edilmesine esasına dayanır. Böylelikle gişelerde ücret ödemek için durmak zorunda kalınmıyor. Yani hızlı geçiş sistemi ile araç durmadan hızlı bir şekilde ödeme yapılarak geçmesini sağlamaktadır.

Hızlı geçiş sistemleri ile gişelerden geçen aracın dört farklı açıdan görüntüsünü çekerek araç sınıfı ve araç plakasını tespit eden güvenlik kameraları bulunmaktadır. Hızlı geçiş sistemi (HGS), maliyetini diğer sistemlere göre daha düşüktür.

Hızlı geçiş sistemlerde kullanılan kartların etiket tipi ve kart tipi olmak üzere iki farklı tanımlama çeşidi vardır. Sistemde kullanılan teknoloji RFID teknolojisidir. Pilsiz, çipli ve çok ince bir etikettir ve bu etiket aracın ön cam tarafına yapıştırılmaktadır. Bu yapıştırılan etiket ile HGS’ den geçen araç otomatik olarak geçiş yapmaktadır.

Hızlı geçiş sistemleri kartlarını ya da etiketlerini PTT şubelerden temin edebilmektedir. HGS kartı alım işlemlerinde araç ruhsatı sahibinin kimliği ile bizzat kendisi başvurması gerekmektedir.

Hızlı geçiş sistemleri özellikleri nelerdir?

  • Kolay kurulum ve kolay kullanıma sahiptir.
  • Hareket algılama özelliği vardır.
  • Plaka tanımlama ile giriş – çıkış kart okuma özelliği vardır.
  • Bu sistem ile hızlı geçiş özelliği sağlamaktadır.
  • Hızlı geçiş sistemleri ile gişelerden geçen aracın dört farklı açıdan görüntüsünü alabilirsiniz.

Biz Bilimnet Güvenlik Sistemleri firması olarak sizlere en kaliteli ürünleri ve uygun fiyatlarla sizlere sunmaktayız. Biz Bilimnet Güvenlik Sistemleri firmamıza yani bize istediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.  Biz Bilimnet Güvenlik Sistemleri firması olarak bu bölgelere hizmet veriyoruz: ………

Fiyat almak ve detaylı bilgi için bizimle iletişime geçiniz.

Leave a reply

Görüşme Başlat
Merhaba
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?